Reservlistor Elittouren

Uppdaterad 21 juli

Återbud ska lämnas till elit@oringen.se senast 15.00 på lördag 22 juli. Vid återbud efter denna tidpunkt tillsätts inga reserver.

För att bli tillsatt från reservlistan krävs att den aktuella löparen har bekräftat intresset till elit@oringen.se senast 12.00 på lördag 22 juli. Notera att det är möjligt att bekräfta intresset även om man inte har blivit uttagen.

Reservlistor i klasserna DH21E, DH18E och H20E finns nedan. För juniorelitklasser gäller att återbud tillsätts nationsvis.

D21

1 Elin Högstrandlänk till annan webbplats IFK Göteborg Sweden

2 Maria Björklund Leksands OK Sweden

3 Anna Persson FK Göingarna Sweden

4 Helen Palmer Halden SK Great Britain

H21

1 Erik Lindgren KFUM Örebro OK Sweden

2 Göran Winblad Rehns BK Sweden

3 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna Sweden

4 Oskar Lundqvist OK Orion Sweden

5 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna Sweden

6 Oskar Andrén OK Tisaren Sweden

7 Emil Öbro OK Orion Denmark

8 Johan Söderlund Leksands OK Sweden

9 Andres Saetalu MS Parma Estland

10 Philip Persson OK Orion Sweden

11 Oscar Vångell Ärla IF Sweden

12 Sixten Walheim OK Rodhen Sweden

13 Henrik Eijsink Nydalens SK Norway

14 Halvor Eid Nielsen Ärla IF Norway

15 Elias Thorsdal Mølnvik NTNUI Norway

16 Martin Jansson OK Rodhen Sweden

17 Lukas Meier OLC Kapreolo Switzerland

18 Martin Larsson Hestra IF Sweden

19 Timon Switzerlander OLV Baselland Switzerland

20 Heino Ollin Sävedalens AIK Estland

H20

Norway

1 Adrian Stokdal Opheim Freidig Norway

2 Hallvard A. Foss Sandefjord OK Norway

3 Trygve Heggedal Kongsberg OL Norway

Sweden

1 David Risberg Kils OK Sweden

2 Linus Backlund OK Södertörn Sweden

3 Joakim Skärlén Haninge SOK Sweden

4 Mårten Olsson Gävle OK Sweden

5 Christian Redtzer Attunda OK Sweden

6 Tim Olsson Brattås CK Sweden

7 Simon Runefors Växjö OK Sweden

8 Adam Segerslätt Skåneslättens OL Sweden

9 Erik Olsson Gävle OK Sweden

10 Philip Edvardsson Eksjö SOK Sweden

11 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK Sweden

12 Edvin Carlsson Markbygdens OK Sweden


D18

Finland

1 Sofia Haglund Vaasan Suunnistajat Finland

Norway

1 Anna Meen Porsgrunn OL Norway

2 Vera Melkild Freidig Norway

3 Dina Reitan Freidig Norway

4 Ane Ingeborg Kalbækken Tynset IF Norway

5 Kristine Strandlie Gjø-Vard OL Norway

6 Frida Bakken Ulseth Nydalens SK Norway

7 Marte Lien Johnsen Byåsen IL Norway

8 Vibeke Kvistad Dengerud Steinkjer OK Norway

9 Ingrid Krogstadmo Selbu OK Norway

Sweden

1 Selma Moqvist Lerums SOK Sweden

2 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK Sweden

3 Emma Blixt OK Hammaren Sweden

4 Ebba Ganslandt IFK Lidingö SOK Sweden

5 Tove lodman OK Hammaren Sweden

6 Elin Wihlborg OK Gynge Sweden

7 Lovisa Längheim Tullinge SK Sweden

8 Anna Andersson Piteå IF Orientering Sweden

9 Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK Sweden

10 Sara Forsberg IK Uven Sweden

11 Klara Möller OK Linné Sweden

12 Astrid Norgren Stora Tuna OK Sweden

13 Linn Lugne Kils OK Sweden

14 Emelie Brudin IFK Mora OK Sweden

15 Moa Sjösten Andersson IFK Mora OK Sweden

16 Adelina Funke Leksands OK Sweden

17 Anna Herbert Täby OK Sweden

18 Amanda Karlsson OK Ravinen Sweden

19 Sofia Zilling OK Södertörn Sweden

20 Lisa Börnstedt Kungälvs OK Sweden

 

H18

Denmark

1 Lasse Falck Weber Farum Tisvilde OK Denmark

2 Marko Birk Nielsen Aalborg OK Denmark

3 Jakob Schøier Kovsted Farum Tisvilde OK Denmark

4 Rasmus Krogh Madsen Tisvilde Hegn OK Denmark

Finland

1 Ville Laakso Hämeenlinnan Suunnistajat Finland

2 Otso Westerlund Koovee Finland

3 Jeremias Joutsensaari Kangasala SK Finland

4 Niilo Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura Finland

5 Fricis pektors Turun Metsänkävijät Finland

Great Britain

1 Eddie Narbett BOK Great Britain

2 Tom Lines Scottish Junior Squad Great Britain

3 James Ackland Scottish Junior Squad Great Britain

Norway

1 Håkon Kornmo Porsgrunn OL Norway

2 Eskil Frøisland Vang OL Norway

3 Kristian Pytten Kristiansand OK Norway

4 Kristian Fredrik Lynum Freidig Norway

5 Even Lindaas Vang OL Norway

6 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering Norway

7 Trym Island OL Tønsberg Og Omegn Norway

8 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL Norway

9 Trygve Myhr Asker SK Norway

10 Njaal EllegaardMelby Vang OL Norway

11 Mathias Hermstad Freidig Norway

12 Jostein Svaland Dale Vang OL Norway

13 Skjalg Nysæter Skien OK Norway

14 Elias Sørensen Lillomarka Ol Norway

15 Mathias Vindal Freidig Norway

16 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering Norway

17 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF Norway

18 Alexander Repstad Storemyr Porsgrunn OL Norway

19 Elias Öhman Gjø-Vard OL Norway

20 Alexander Ytterbøl Halden SK Norway

 

Sweden

1 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna Sweden

2 Pontus Olofsson Bierfeldt Ärla IF Sweden

3 Jonathan Uller Kils OK Sweden

4 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK Sweden

5 Oscar Modig OK PAN-Kristianstad Sweden

6 William Nilsson Nyköpings OK Sweden

7 Mattias Ivares OK Södertörn Sweden

8 Tobias Karlsson Snättringe SK Sweden

9 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna Sweden

10 Gabriel Sturesson Lerums SOK Sweden

11 Olle Sörqvist Markbygdens OK Sweden

12 Erik Vinblad Karlskrona SOK Sweden

13 Gustav Olsson Torsås OK Sweden

14 Zeb Palm HJS-Vansbro OK Sweden

15 Tim Johansson FK Friskus-Varberg Sweden

16 Jakob Ingström IK Hakarpspojkarna Sweden

17 Axel lom Frölunda OL Sweden

18 Jonathan Jylltorp Linköpings OK Sweden

19 Lukas Hellgren OK Ravinen Sweden

20 Anton Gliveson Ronneby OK Sweden

 

Switzerland

1 Cyrill Fricker OLG Cordoba Switzerland

2 Julian Imhof OL Regio Wil Switzerland

3 Elio Bolliger OLV Baselland Switzerland

4 Laurin Imhof OL Regio Wil Switzerland


Copyright © 2015 O-Ringen AB. Alla rättigheter förbehålls.   |    En webbsida från Limepark byggd i SiteVision