Grattis ungdomar - Ni blev topp 3!

Prisceremonin för O-Ringens totala resultat inleddes med att våra fantastiskt duktiga ungdomar som placerat sig som topp 3 hyllades på scenen.

D10

  1. Eira Olsson, Åmåls OK
  2. Maja Sveder, Domnarvets GoIF
  3. Sara Lönn, Halmstad OK

H10

  1. Linus Lindén, Växjö OK
  2. Anton Arvidsson, Brattås CK
  3. Jorin Mohn, OLC Kapreolo

D11

  1. Ida Pauler, Skogslöparna
  2. Felicia Persson, Helsingsborgs SOK
  3. Helene Scheele, Nydalens SK

H11

  1. Hjalmar Ingelsbo, OK Tranan
  2. Malte Granefelt, OK Tyr
  3. Atle Kulstad, Skåneslättens OL

D12

  1. Irma Westh, Mullsjö SOK
  2. Hanni Koski, Koovee
  3. Ebba Skullman, Linköpings OK

H12

  1. Ludvig Eggöy Markhester, Snättringe SK
  2. Ted Lagerström, Attunda OK
  3. Lauri Lakanen, Koovee

D12K

  1. Ella Matthews, Tullinge SK
  2. Elena Foidl, Naturfreunde Kitzbühel
  3. Tilda Eriksson, OK Flundrehof

H12K

  1. Felix Prokopetz, Naturfreunde Kitzbühel
  2. William Björnbecker, Sjövalla FK
  3. Fredric Rydberg, Söders-Tyresö

D13

  1. Lovisa Borg, Södertälje-Nykvarn
  2. Henriette Radzikowski, O-Motion
  3. Cajsa Alenius, Nyköpings OK

H13

  1. Marcus Lamm, Frölunda OL
  2. Erik Nederheim, Täby OK
  3. Ludwig Rosén, Göteborg-Majorna OK

D14

  1. Synne Sandven, Notodden OL
  2. Emma Zettervall, Karlskrona SOK
  3. Alva Björk, Trollhättans SOK

H14

  1. Isak Eskilsson, IK Hakarpspojkarna
  2. Jussi Ankelo, MS Parma
  3. Niklas Erlandsson, OK Södertörn

D14K

  1. Eline Andrea Vaeng Bernhardsen, IL BUL Tromsö
  2. Viktoriia Iugova, Baltiyskiy Bereg
  3. Astrid Elida Vaeng Bernhardsen, IL BUL Tromsö

H14K

  1. Per Hähnel, OL-Team Wehrsdorf
  2. Alfred Sjödin, OK Tisaren
  3. Malte Hellgren, IF Thor

D15

  1. Ida Bengtsson, OK Alehof & Klara Borg, Södertälje-Nykvarn OF
3. Alma Svennerud, Karlskrona SOK

H15

  1. Marcus Stenebo, Attunda OK
  2. Olle Karlsson, IK Hakarpspojkarna
  3. Ludvig Lange, Tumba-Mälarhöjden OK

D16

  1. Lisa Åkesson, Markbygdens OK
  2. Klara Åkerman Sjöström, Västerås SOK
  3. Alina Niggli, O Jura

H16

  1. Mark Tutyin, Russmolensk
  2. Hugo Kindborn, OK Hällen
  3. Mattias Östberg, Stora Tuna OK

D16K

  1. Aleksandra Polhresnaia, Baltiyskiy Bereg
  2. Aiste Demantaviciute, SM Gaja
  3. Daisy York, Peninsula And Plains Orienteers

H16K

  1. Siro Giannini, OLG Stäfa
  2. Pavel Horak Junior, USK Praha
  3. Albin Sjöblom, OK Kåre


MTBO

D12

  1. Theia Anundborg, Sidensjö IK
  2. -
  3. -

H12

  1. Melker Wolibrand, OK Renen
  2. Mille Langer, OK Roxen
  3. Ivar Kahra, Åmåls OK

D14

  1. Irma Berg, Domnarvets GoIF
  2. Vytene Puisyte, IOK Budakalnis
  3. Embla Thorén, Ronneby OK

H14

  1. Tomas Jr Zrnik, Gigant Orienteering
  2. Albin Wollbrand, OK Renen
  3. Rasmus Hedar, OK Tor

D16

  1. Tilda Palm, IK Hakarpspojkarna
  2. Karolina Hede, Södertälje-Nykvarn OF
  3. Nova Anundborg, Sidensjö IK

H16

  1. Björn Renner, Haninge SOK
  2. Aapo Liponkoski, Tampereen Pyrintö
  3. Yaroslav Shvedov, Visport.Ru

Copyright © 2014-2018 O-Ringen AB. Alla rättigheter förbehålls.   |    En webbsida från Limepark byggd i SiteVision